Mít rád vs. milovat

25. srpna 2015 v 16:55 | Rylandia |  Téma týdne
Tak nejprve bychom si to měli trochu specifikovat, žejo. ''Mít rád'' je pochopitelně úplně něco jinýho než ''milovat'', ač se to zdá velice podobné. Uvedu příklad: Když má člověk někoho rád, tak se cítí dobře v jeho společnosti a rád s ním tráví čas a třeba s ním chodí plašit holuby do parku, a to i přesto, že je tento člověk ostatními třeba odsuzován. Opravdu velice moc hezká věc. Opakem ''mít rád'' je ''nemít rád'' - a tady se dostáváme k prvnímu problému - protože v dnešní době by člověk řekl, že opakem k ''mít rád'' je ''nenávidět'', ale já si myslím, že tohle je spíš opak k ''milovat''. Tím nechci říct, že když vám člověk, ke kterému chováte ''mít rád'' dá podpásovku, tak že nad ním jen budete ohrnovat nos a že si změníte status jen na ''nemít rád'', to ne, já bych se na takového člověka zvelika vykašlala, dokud by neodprosil na kolenou s kyticí velké bílé čokolády, protože takové věci jsme se ve škole neučili!

Začínám se do toho zamotávat. Musím ale podotknout, že neexistuje přesná hranice mezi ''nemít rád'' a ''nenávidět'', stejně jako u ''mít rád'' a ''milovat''. To je totiž tak, že nějakého člověka třeba máte rádi, a máte ho rádi čím dál víc, takže už vám nestačí s ním jenom plašit holuby v parku - už se s tím člověkem musíte držet za ruku! Bum! A najednou z toho máte ''milovat''! Vsadím se, že to jste nečekali. Řeknu vám, že když máte ''milovat'', tak si z toho můžete skoro vydiagnostikovat nemoc, páč to tak trochu nemoc je. A pěkně otravná! To si tak ráno vstanete a první co vás napadne je člověk, u kterého máte ''milovat'' a takhle se to táhne celej den a ani se nemůžete na nic soustředit, jen se rozplýváte, jak je ten člověk hezký, a milý, a okouzlující, a chytrý, i přes to, že to může být úplnej kripl bez mozku, jen vy to nevidíte. To je myslím už silná duševní porucha, no ne?

Co se komunikace týče, když máte ''mít rád'' člověka, je to naprosto ideální - hezky si povídáte, smějete se a bla bla bla, kdežto když seberete odvahu a jdete mluvit s ''milovat'' člověkem, připadáte sijako ufoun s citrónem na hlavě a nůžkama v břichu, takže když už z vás něco vyleze, tak v extrémních případech je to něco jako ,,Ughllprgvfju?" což je na mimozemšťanovi asi celkem normální, ale na člověkovi ne. Takže důsledkem je, že ''milovat'' člověk se vám začne obloukem vyhýbat, pokud u vás teda taky zrovna nemá ''milovat'' nebo silné ''mít rád''.
Naopak u ''nemít rád'' a ''nenávidět'' lidí se komunikace prakticky nevyskytuje, a pokud jo, tak je to většinou jen halekání jako u babek, co se hádaj přes balkón, která z nich upekla lepší bábovku. Tak asi budu milá na někoho, kdo mi naschvál ukradl ''milovat'' člověka, nebo kdo upekl lepší bábovku než já, žejo.

No abych to ukončila - tyhle věci jsou velice složitá a zapeklitá věc, a ještě mi není tolik roků, abych s tím měla pyramidní zkušenosti, ale jedno vím jistě - dokud je to ''mít rád'', je to v pořádku, jak je to ''milovat'', jste v pěkný, horký, posolený kaši a když je to ''nemít rád'' či dokonce ''nenávidět'', zkuste přemýšlet, ať to není je kvůli tomu, že za vás ''nenávidět'' člověk vyplašil VAŠE hejno holubů v parku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 flovers-king flovers-king | Web | 25. srpna 2015 v 17:19 | Reagovat

To je opravdu krásně a pravdivě sepsané, klobouk dolů. Přesně tak, z "mít rád" se lehce může stát "milovat", stejně jako z "milovat" se může stát nenávidět. :-)

2 Rylandia Rylandia | 25. srpna 2015 v 18:57 | Reagovat

[1]: Houbelec, klobouk nahoru! :D Ale děkuji ti velice moc, a dávám si u tebe ''mít rád'' status! :-D  :-D  :-D

3 Jana Jana | E-mail | Web | 25. srpna 2015 v 19:29 | Reagovat

Plašit holuby - za tuhle frázi tě miluju! 8-)  :-P

4 Aredhel Aredhel | Web | 30. října 2015 v 20:44 | Reagovat

No, tvůj styl psaní si rozhodně právě vybetonoval pevné místo ve statusu "mít rád" (ty sama už ho tam máš dávno, neboj se :-) ).

5 anicka anicka | 12. června 2018 v 11:12 | Reagovat

:-x  :-?  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama