Óda na podzim

30. října 2015 v 9:54 | Rylandia |  Výpisky
Znáte to. Kamkoli se v tomto pravém podzimním čase na blogu vrtnete, všude je mohutně oslavováno ono barevné roční období. Krom tisíců receptů na štrůdly jsou tu tuny DIY z opadaných listů a podobně. Fotoblogy hrají podzimními barvami a pisálci se nemůžou nabažit melancholického období, plného zatažených dnů... A DOST.Přináším vám pár těch horších stránek podzimu, a to v podání parodie na obecně známý příběh. Vzhledem k tomu, že jména se na různých stránkách liší, vám nemůžu napsat název, ale určitě jste jej už slyšeli. Kdo ne, nechť se před čtením podívá, ať vidí, že to nemám ze své hlavy:
Deník novovenkovana:

23. září
A je to tady. Dnes konečně začal oficiálně podzim. Nemůžu se dočkat. I když ještě vládne babí léto a dny jsou relativně teplé, je vidět, že listy na stromech už nejsou tak silné jak bývaly. Můj první podzim na vesnici!

5. řijna
Měl jsem pravdu. První listy už padají. Na zahrádce mi pomalu dozrávají jablka a padají první oříšky. Jsou vskutku delikatésní.

7. řijna
Děti šly sbírat kaštany. Je jich teď všude spousta. Však taky dotáhly plnou tašku a vystavily si je na poličkách. Teď společně vyrábíme kaštanová zvířátka.

8. řijna
Letošní první pořádně propršený den. Je sobota, takže mám volno. Celý den sedíme doma u teplého čaje, zabalení do dek a vyrábíme z podzimních pokladů přírody různé věci. Děti si dotáhly hromady barevného listí, které teď dělají společnost kaštanům. Je fajn, že se brzy stmívá. Udělali jsme si filmový večer.

22. řijna
Ráno je úžasně chladno. Všechny stromy už jsou zabarvené různými barvami. Je to nádherné. Poprvé jsme hrabali listí na zahradě. Navršili jsme ho pořádnou hromadu, do které jsme pak skákali, prostě nádhera. K večeři první štrůdl. Takový božský pokrm! Děti louskají oříšky na cukroví.

28. řijna
Den co den napadá více listí, a teď k tomu ještě pršelo celou noc, takže jsme hrabali krom listí i bláto. Pravá podzimní nálada.

30. řijna
Hledal jsem, co ještě se dá ukuchtit z jablek. Štrůdlu jsme se už najedli dost.

3. listopadu
Štrůdl k snídani, obědu i večeři. I sousedi mají našich jablek po krk. Zase jsem hrabal listí. Nechápu, kde se to furt bere.

5. listopadu
Zas celej den lilo jako z konve. Je sobota a my trčíme doma. Nemůžem ven kvůli dešti, tak je tu nuda. Zjistil jsem, že kaštany a listí na poličce zplesnivěli. Děti za trest musely hrabat listí.

7. listopadu
Do práce za tmy, z práce za tmy.

10. listopadu
Těším se, až ty barevný kusy toaleťáku všechny spadnou. Rozbily se už třetí hrábě a nemáme kam dávat listí. Jablek a ořechů máme plný sklep a vůbec, tenhle podzim je k nevydržení.

12. listopadu
Opravdu se to nedá vydržet. Ráno tma a kosa, přes den prší, večer tma a kosa, a stále jen hrabeme listí, jíme štrůdly, mácháme se v blátě a čaj už všem leze krkem. Stýská se mi po létě... Ale slyšel jsem, že zima tu bývá obvzlvášť krásná, jen si to představte - všechny stromy pokrývá hebká bílá peřina, z nebes se sype sníh... Nemůžu se dočkat zimy!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sarushef sarushef | Web | 30. října 2015 v 12:44 | Reagovat

hahaha, nasrat na podzim! :D
(a kraus nejlepší)

2 Smokie Smokie | Web | 30. října 2015 v 20:59 | Reagovat

Jsem momentálně na mobilu, takže Krause si pustím později, ale zbytek mě naprosto dostal xD ještě že tady na sídlišti je hromada uklídových čet, takže se nebrodím po kolena v listech, pod kterými může být nějaké hnědé, smradlavé překvapení...

3 Midori-chan Midori-chan | Web | 30. října 2015 v 21:39 | Reagovat

Ten klip znám a jednu dobu jsem ho uměla nazpaměť, ale tvoje verze je taky hodně dobrá, čistě teoreticky by to samé šlo udělat i na jaro... a na léto :D
Nevím, ale podzim mám celkem ráda, i když zase záleží jak kdy, že. :D

4 Rylandia Rylandia | 31. října 2015 v 11:48 | Reagovat

[2]: Ano, přesně tak. Psí hovínka jsou o podzimu krytá lépe než kdy jindy. Takové smradlavé nášlapné miny :-D

[3]: Máš pravdu - jak jsem to psala, došlo mi, že to sedí na každé roční období. :-D

5 Aredhel Aredhel | Web | 31. října 2015 v 15:20 | Reagovat

"Do práce za tmy, z práce za tmy." Tak se mi někdy zdá, že jsem jediný člověk na planetě, který si tenhle konkrétní jev užívá. 8-) Miluju tmu.
Skvělé, tvůj humor nikdy nezklame, zvlášť kaštany na polici opravdu trefily do černého.

6 Radka Radka | 7. září 2017 v 12:23 | Reagovat

dobrý den, je to především o postoji, ne jen k podzimu, ročním obdobím, ale celkově k životu! Pozitivníčlověk si najde kus dobrého ve všem! a na podzimu! A ti negativci ať se užírají v podzimních depresích a nadávají na celý svět! Já mám podzim ráde, právě kvůli padanému listí a vlastním prodům ze zahrady! A že je hrabání nekonečné? no a vždyť i u hrabání listí se dá relaxovat, nebo se skvěle povait s dětmi, které do něj s ohromnou radosí v očích padají!já mám navíc na listí tohoto super pomocníka:https://www.obalove-materialy.cz/kos-na-listi-s-uchy-200-l-60-x-60-x-55-cm takže práce je snadnějšía hledat naši malou v listí b tomhle je taky sranda!

7 Michala Michala | 30. října 2017 v 20:24 | Reagovat

Zdravím, konečně někdo s kým se ztotožním. Osobně mám na podzimu ráda snad jen sběr hub. Ty však rostou již v létě. Nejvíce mi na podzimu však vadí to, že člověk s dětmi nemůže pořádně ven. Rozhodně nepatřím mezi ty, co by podzim nesnášeli, ale jak říkám s malým dítětem je to složitější. A jinak nevím jak se mám bavit s dětmi v mokrém listí. Ano pokud by bylo suché tak super, ale v tomhle počasí teda nevím. Jo a ještě k tomu koši paní Radko, to musíte mít hodně malou zahradu cca o třech stromech, pak je jasné že vás to baví. My máme zahradu s 25-ti stromy a mezi nimi máme raději umístěné tyhle boxyhttps://www.obalove-materialy.cz/plastovy-bigbox-derovany-1200-1000-785-mm-4-nohy. Musím říci, že to už opravdu nikoho nebaví to hrabat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama