Kterak jsme se všeci potkali

8. listopadu 2015 v 11:27 | Rylandia |  Výpisky
Včera, 7. 11. 2015 se v moravské metropoli před hlavním nádražím sešla parta lidí, co se (někteří) nikdy dřív neviděli, ale přesto se už dávno znali....Přípravy začaly samozřejmě už v pátek, a to hledáním spojů, chystáním potřebných věcí a pečením buchty. Většinou před akcemi podobného rázu bývám lehce vyvedená z míry (to jako nervózní), ovšem tentokrát jsem byla úplně v klidu, snad proto, že jsem větší problém viděla víc v tom, "jak se tam dopravit", než "co se tam bude dělat".

Na autobus jsme samozřejmě nestíhali. Pro Kořena jsme tam byli moc brzo a pro mě moc pozdě. Každopádně asi v 11:20 dopoledne jsme už mohli plně využívat všeho luxusu autobusu Student agency, kterým jsem jela poprvý v životě. Před Brnem jsme uvízli v koloně, což nám bylo ale úplně ukradený, protože jinak bysme v Brně museli čekat ještě půl hodiny do začátku srazu, kdežto takto jsme mohli čekat v pohodlí autobusu.

Po vystoupení jsme nevěděli, co jako máme dělat. Stáli sme tam, co nás autobus vyplivnul a čuměli na "druhé největší město ČR". Po tom, co jsme snědli jablka Kořen vyslovil přání navštívit místní záchody. Nebyla jsem si jistá, jestli jsou na záchodech připraveni na takovou významnou návštěvu, nicméně nějak jsme se k záchodům dostali, a po tom, co tam jakejsi automat sežral šest korun se nám dostalo prvotřídního veřejného záchodu v celé jeho záchodové kráse.

Následovalo čekání kousek od plánovaného místa srazu a jeho letmé sledování. Kdo jsou ti, s nimiž se máme potkat, jsem poznala okamžitě, protože na to mám prostě čuch. Tak tam postávali a rozhlíželi se, a my, přesně třicet sekund před stanoveným časem srazu jsme je šli s (nadávajícím) Kořenem napadnout. (Kořen chtěl jít přesně na čas)

Následovalo takovéto "Uhmm... Ahoj... My jsme blogeři..." nebo něco v tom smyslu a pak čekání na ostatní, které se neslo v poměrně nervózním tichu. Kořen do mě něco furt hustil a já se strachovala o Lupus, jež uvízla v koloně.

Po nějaké té době jsme se tam sešli všichni. Byla tam taková veselá dlouhovlasá-blondýnka, taková krátkovlasá-kudrnatá osůbka, velice-krátkovlasá osůbka v červeném, a taky osůbka-co-je-prostě-Mexafell a pak taky ten týpek, co je můj bratr a samozřejmě Lupus. A já. No a to jsme byli my. Sešli jsme se. Hurá!

Nemohla jsem si zvyknou, že té osobě, co jí říkám, nudný pitomec nebo otravná krysa stále říkají Jeremiáši, a že mě že říkají Kiwi. Byl to fakt nezvyk.

Dále jsme pokračovali někam tam co bylo v plánu, dokonce sme jeli šalinou a viděli jsme dům co vypadá jako sýr a taky místo co vypadalo trochu jako Times Square. Jo a bloudili jsme, bloudili jsme v kruzích a málem jsme se vydali i na super-cool hřiště. Nakonec jsem dokonce zapnula mozek a společně s Lupus a mapu jsme se nějak zvládli nasměrovat k čajovně u jakéhosi slona. (Poraženého? Probodnutého? Už si nevzpomínám.) Pak už se nesla atmosféra víceméně v pokojném a přátelském duchu, v příjemném prostředí, sem tam protkaného výbuchy smíchu a bezvadnými hláškami. Taky jsme tam jedli výtvory ostatních blogerů, jež byly více než velice chutné. Všechny ty hry určitě lépe popíšou ostatní, za mě musím říct, že to uběhlo strašně, ale fakt strašně rychle a že najednou byl večer a že jsme najednou skoro nic nestihli.

Pak jsme se já, Kořen a Lupus strastiplně a neradi loučili se zbytkem, jenž-měl-ještě-čas, a vydali se na cestu tam, a zase zpátky. Brno je jeden velký labyrint. Kořen se vezl jako šnek a já z toho byla nervózní. Autobus jsme stihli jen tak tak...

Bylo to fakt úžasné. Všichni jste hrozně skvělí. Opravdu vám děkuji, hlavně Mexafell za skvělou organizaci i za pozvání, za vaše nadšení z mé básně, a doufám, že se někdy zase sejdeme, a že toho stihneme víc... :)

A Mittalmarovci, vy jste přišli vskutku O HODNĚ! :D

(napsala bych mnohem víc, ale tlačí mě čas, tak spoléhám na vás ostatní) :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 8. listopadu 2015 v 19:02 | Reagovat

Ano, mittalmarovci přišli o hodně! :-D
Další super reportáž, zase z pohledu někoho jiného.
Kde to vypadalo jako na Times Square? A nebyl ten slon probuzený? :-D

2 Mexafell Mexafell | Web | 8. listopadu 2015 v 20:04 | Reagovat

[1]: Ano slon byl probuzený. Ano, přišli o dost věcí :D

Hrozně se mi líbí, jak kritizuješ svého bratra, ke kterému tak vzhlížím :D
Akorát chybí obrázky. Posílala jsem ti je, že jo?

3 Irith Irith | Web | 9. listopadu 2015 v 19:37 | Reagovat

Mno, ale jak to tak vypadá, pokud se budete i nadále scházet v Brně, tak se ani nadále neukážeme (500,- za komplet jednu cestu na otočku), jedině kdybyste nás sponzorovali :-)

4 Nepřihlášená Rylandia Nepřihlášená Rylandia | 9. listopadu 2015 v 22:10 | Reagovat

[3]: No, ale nás to do Prahy taky stojí kol 500,-... My bychom za vámi rádi dojeli stejně tak jako vy. ;)

5 Andoriana Andoriana | E-mail | Web | 12. listopadu 2015 v 16:16 | Reagovat

Sice s určitým zpožděním, ale našla jsme tě :-) Super reportáž, zajímalo by mě to ještě z pohledu Kořena :-D

6 Aredhel Aredhel | Web | 29. prosince 2015 v 16:28 | Reagovat

Poprvé Studentem?? :-D
Tak Kořen musí chodit PŘESNĚ na čas? To jsem netušila...
Ty prostě všechno dokážeš popsat tak... dokonale- včetně brněnských záchodů...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama