Prosinec 2015

Vánoční tentononc

19. prosince 2015 v 23:20 | Rylandia |  Malůvky
Páč já sem zrovna moc své tvorby nepublikuju, tak jsem se rozhodla Vánoce na blogu oslavit svým vánočním pseudodílem...
Totiž to, co já provádím s gimpem není ani grafika, ani koláž, ani dealing drog, to je prostě pseudotvorba.

Tak já jen, že moje vesmírná mise C.A.T. (Cat Astronaut Trip) nese své první ovoce. V popředí fotky můžete vidět Mourka Skočpomyše a Micku Vrňavou, slavné objevitele planety RY 387 aneb "Vánoční planety"!

Přeju hezký Vánoce.


Jak se dobře připravit na Vánoce

12. prosince 2015 v 14:29 | Rylandia |  Výpisky
Samozřejmě, že se jedná o nemožný a děsivě náročný úkol. Ovšem pokud jste (jako já) inteligentní osoby, možná se vám i podaří se dostatečně připravit na onen den, kdy Ježíšek, Děda mráz, Santa Claus a Ožralá kometa či další vánoční havěť o které ještě nevíme (a jíž stejně kraluje Ježíšek), rozhodne "rozdávat dětem dárky". Samozřejmě, že to vůbec není pravda. Zatímco Vánoční havěť si spokojeně chrápe někde v teple, VY musíte rozdávat dárky a trmácet se nacpanými zmrznutými vánočními trhy, a nasávat rádoby "vánoční" vůni punče, ze které se vám dělá blivajz.

Nevím jak vy, ale třeba já jsem kompletně zbankrotovaná. Možná kvůli Irsku, možná kvůli tomu, že neumím spořit peníze a možná kvůli tomu, že hlad na internátě je silnější než vidina předstírané radosti z vašich dárků.

A to se dostáváme k dalšímu bodu, totiž k umění vybírat dárky. Někdo na to má prostě šestý smysl v pravém kotníku, a někdo se jen nešťastně přebírá hromadou zboží, snažíc se nalézt dárek, jež by potěšil jinak velmi náročné příjemce.

Takže tu máme dva problémy: Kde sehnat peníze na dárky a jaké dárky kupovat? No, a jelikož já sama to nevím, tak vám s tím nepomůžu. Ha ha ha, hezký článek, nashledanou.

... Dobře dobře. Abyste věděli, mám jednu skvělou schopnost, a to udělat z ničeho něco. Třeba při zkoušení z dějepisu. Třeba nevím absolutně nic, ale jak se mě učitelka na něco zeptá, začnu s otázkou pracovat a prakticky jen okecávat to, co mi otázkou už nastínila.
Například: - ,,Kdo byl egyptský král Amenhotep II.?"
-,,No, to byl král, který žil v egyptě a za své dynastie se velice proslavil..."

Jakmile tohle zvládnete, stačí už jen povídat o věcech, co králové obvykle dělají - totiž dobývají, staví nebo vyjednávají. Pokud jste se na učivo někdy předtím ještě stihli mrknout, tak se vám za pochodu vybaví i takové ty detaily, jakože oženil svou dceru s tím a tím a nechal si postavit tu a tu pyramidu. No a ejhle - ačkoliv nic nevíte, stejně dostanete třeba trojku místo pětky. Úspěch zaručen, děkuji vám nashledanou.

A stejně je to i s dárky. Představte si kamarádku či kamaráda, pro kterého urputně potřebujete dárek. No a teď za ním jděte a začněte si s ním povídat. Jenže tentokrát se snažte. Ne, že všechno, co vám poví budete napouštět do hlavy a netknuté na druhé straně vypouštět do záchodu. Zkuste se zaměřit na to, co se subjektu líbí. Například:

- ,,Představ si! Začala jsem se dívat na detektivky a děsně mě to baví! ... -"

STOP! Okamžitě uložit! Takovouhle informaci si strčte někam za klobouk na viditelné místo, abyste ji měli na očích, až se půjdete prohrabovat zbožím na trzích. Protože pak třeba spatříte lupu, a spojí se vám, že detektivové používají lupy, a hle, dárek je na světě... (- ,,Ale Rylandio, to je přece otřesný dárek, dávat někomu lup-" TICHO!)

Pokud máte ve svém mozku takový ten kousek kreativity, co se vám pořád nedaří prodat na černém trhu, zkuste použít třeba ten, pokud zrovna nemáte náladu na lupy (a nebo peníze na lupy). Stačí papír, tužka, půlhodinka přemýšlení a můžete pro svého drahého kamaráda vytvořit detektívní případ, který může zkusit vyřešit. Když do toho přidáte nějaké přesmyčky a křížovky, máte zaručeno, že se vám kamarád bude nadosmrti klanět a vzývat vaši velikost. (ale pokud to do té doby nedělal, proč se s ním vlastně bavíte...?)

Prostě zkuste z ničeho udělat něco. Nebo ze starého nové. Třeba když najdete sešitek svých starých kreseb, tak ho vyhoďte naskenujte a vytiskněte do dalšího sešitku, který můžete nazvat Začátek mé kariéry, čímž můžete zároveň propagovat vaši osobu, což má za důsledek to, že vás lidé pravděpodobně zazdí zaživa budou mít rádi.

Tadá, problém vyřešen, nashl-... Aha. Ještě ten druhý problém. Kde a jak sehnat peníze? No... Tak zkuste
  • Vyloupit banku
  • Prodat ledvinu
  • Prodat domácí muffiny za hodně draho
  • Uspořádat falešnou sbírku
  • Žebrat
  • Půjčit si od sklerotika
  • Připojit se k Islámskému státu
  • Převážet uprch-
...dóóbře myslím že už to už stačilo.

Další krok k přípravě na vánoce je psaní dopisů. Můj vypadal asi takhle:

Vážený Ježíšku.
My, veliká Rylandia I. zvaná též Chytrá, jsme po celý rok byli velice moc hodní. Zde přikládám důkazy, kdyby jste si dovolil pochybovati o naší upřímnosti:
- Nikdy jsme nic nepozvraceli
- Nikdy jsme nevysklili okno
- Nikdy jsme nepropadli ve škole.
Na základě těchto důvodů si tedy dovolujeme vznášet právo na tzv. "dárky", jež nám podle zákona náleží. Zde přikládám seznam:
(následuje sáhodlouhý seznam plný smysluplných a užitečných dárků)
Poněvadž jsme skromní, už je to všechno.
AVE JÁ
Podepsáno jeho veličenstvo královna Rylandia I. Chytrá.No a jako poslední bod, jídlo. Na to už fakt nemám sílu. Neumím, nevím, neznám. A jestli nevěříte, kukajte na moje perníčky...:

Tak tedy konečně, nashledanou.